Creation and love of beauty are elemental for the experience of happiness./ Tworzenie i umiłowanie piękna są podstawą szczęścia.
- Walter Gropius

o mnie

Katarzyna Hołda, Diabeł
41cm z rogami (37cm bez)
tkanina, haft, koraliki,
2017
3cia nagroda w Międzynarodowym Konkursie 
Tworzenia Lalek i Misiów Teddy Bear,
Biennale Lalki Artystycznej w Pradze, 2017Jestem artystką. Tarotem zajmuję się od pięciu lat, ale z symbolami pracuję od lat blisko trzydziestu. Skończyłam liceum plastyczne i studia artystyczne (rzeźba i edukacja plastyczna, UMCS, 2000). Tworzę sztukę symboliczną, uwielbiam sztukę mistyczną, baśnie, archetypy. Tarota uczyłam się sama, z książek i od innych tarocistek. Zwykle używam Tarota Marsylskiego. Drugą moją ulubioną talią, którą jednak nie wróżę, jest tarot Visconti-Sforza.
Mieszkam w Lublinie.

Moje prace i CV można zobaczyć tutaj: katarzynaholda.comjak czytam tarota


Wróżę z tarota, bo jest piękny. Gdyby służył do czegoś innego, robiłabym z nim coś innego. Patrzę na tarota jak na dzieło sztuki, za którym stoi historia sztuki europejskiej i tradycja europejskich baśni, legend, magii i obyczajów.

Wróżby są dla zabawy, a czytanie tarota jest jak oglądanie gry w teatrze. Prawdziwa jest uroda obrazków na kartach, które układają się dla nas w jakąś historię. To historia tego samego rodzaju, co poezja lub baśnie - nie opowiada dosłownie naszych biografii, ale daje przekaz, który możemy zastosować w naszym życiu. Patrz więc na Twój rozkład jakbyś oglądała nakręcony specjalnie dla Ciebie film.nie wróżę na:


- zdrowie, zdrowie psychiczne, uzależnienia od alkoholu i narkotyków itp.

- ciążę,

- problemy z dziećmi,

- kwestie prawne,

- osoby trzecie, np. "co ta osoba zrobi", "co się z nią/ nim dzieje" - ale mogę powróżyć, na czym Ty stoisz w tej relacji.


Uwaga!!! Nie jestem terapeutką i nie prowadzę terapii.